Bir önceki sayfaya geri dönmek için buraya tıklayın! Sayfayı yazdırmak için tıklayın!
 
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
 

Dünyanın çeşitli ülkelerinde ve ülkemizde kadınlar çok çeşitli baskılar ve sorunlarla karşı karşıya bulunmaktadır. Kadınlarımızın baskı altında yaşaması, ekonomik yönden özgür olmaması, işsiz olmaları, yoksulluk ve açlık sınırında yaşamaları nedeniyle, yaşamlarını mutsuzluk içinde sürdürmektedirler. İnsan olarak, kadın olarak, anne olarak mutlu değildirler. Kadınlarımız bu baskılardan kurtulmadıkça, ekonomik yönden özgür olmadıkça, ülkemizde demokrasi de özgürlük de var olmaz. Ülke olarak mutlu olmamız, gelişmemiz mümkün olmaz. Bu bakımdan, kadınlarımızın mutsuzluğu toplumu ister istemez her yönden olumsuz yönde etkilemektedir.

Bundan dolayı, Tüketici Hakları Derneği olarak, kadınlarımızın üzerindeki baskılar ile olumsuz bakışların ivedilikle kalkması için toplum olarak bir seferberlik içinde olmamız gerektiğini vurguluyor ve düşünüyoruz. Bununla birlikte, kadınlarımızın ekonomik özgürlüğüne kavuşması, yoksulluktan, açlıktan ve eğitimsizlikten kurtulması doğrultusunda ülkemizdeki ekonomik ve sosyal politikaların bu yönde planlanması ve yapılması gerektiği çağrısında bulunuyoruz:

Bu düşüncelerimizin ve çağrılarımızın gerçekleştirilmesi için Tüketici Hakları Derneği olarak sonuna kadar mücadele edeceğimiz sözünü de veriyoruz.

Yalnızca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlikleri bir güne sığdırmak kadınlarımızın sorunlarını çözemez. Gene de, bu gün nedeniyle annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz olan kadınlarımıza sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz.

Tüketici Hakları Derneği
Merkez Yönetim Kurulu