Bir önceki sayfaya geri dönmek için buraya tıklayın! Sayfayı yazdırmak için tıklayın!
 
 

 

                                    Özbekistan Tüketici Haklarını Koruma Federasyonunun daveti

Daha önce( 2018 – 2019 ) derneğmizi de ziyaret etmiş olan, Özbekistan Tüketici Haklarını Koruma Federasyonu Başkanı Jahongir Sarimsakov ve çalışma arkadaşları, 9 Aralık 2019 tarihli davetiyesi ile Derneğimizi Özbekistanın Tashkent ve Samarkand şehrinde yapılacak, “ Birinci Avrupa ve Asya Tüketici Formu” na katılmaya çağırdı.

Forum’un resmi düzenleyiciler; Cumhuriyetlerarası ( Turki Cumhuriyetler ) Tüketiciler Konfederasyonu ( KONFOP) ve Özbekistan Milli Hareketi ( YUKSALISH ), Tüketici Haklarını Koruma Federasyonu .

Tüketici Hakları Derneği olarak Özbekistan Tüketici Haklarını Koruma Federasyonunu davetine, Derneğimizin uzun yıllardır üyesi olan ve aynı zamanda “Dış İlişkiler Koordinatör “lüğünü yürüten Muammer Berge’yi derneğimizi temsilen görevlendirmiştir.
Temsilcimiz Muammer Berge Başkent Tashkent ve Samarkand şehirlerine yapılan salon toplantıları, 14 – 18 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

Berge Yaptığı toplantılar ve ziyaretlerle ilişkin izlenimleri, görüşleri ve önerileri Tüketici Hakarı Dernegi Genel Merkezine bir raporla bildirmiştir.

İkiyılda yapılması planlanan bianel Özbekistanda yapılması kararlaştırılmıştır. Federasyon Başkanı Jahongir Sarimsakov Tüketici Hakarı Derneği nin Özbek Tüketici Haklarını Koruma Federasyonu üye olması için gerekli yazışmaları yapacaklarını bildirdi. 

       15 Ocak 2020 Tashkent, Forumu’nun ilk günkü açılış konuşmaları yapıldı.18 Ocak 2020 Taşkent “Yuksalish” Konferans Salonu, Formun nihayetinde yayımlanacak ortak Deklerasyonun Nihai şeklini verme çalışması, ( İngiltereden Mr. Rubin, THD den Muammer Berge, Özbekistan dan Fakhriddin Nizamov )


18 Ocak 2020 Forum’un bitiminde çekilen toplu fotoğraf.